Sıkça Sorulan Sorular

Kampüs Bayi, online eğitimler ve sertifika programları ile ilgili bayilik veren bir kuruluştur. Kampüs Bayi, ücretsiz bayilik vererek dileyen girişimcilere geliştirdiği özel yazılım ile sertifika programlarına ve online eğitimlere başvuru alınmasını sağlamaktadır.

Kampüs Bayi, 2015 yılında Üniversite Teknoloji Geliştirme Bölgesinde (Teknokent) akademisyenler tarafından kurulmuş bir uzaktan eğitim girişimidir. Eğitim sektöründe, yılların vermiş olduğu tecrübeye müteakiben 2022 yılından itibaren bayilik vermeye başlamıştır. Kampüs Bayi, sisteminde 500+ fazla başvuruya açık eğitimi barındırmakta olup üniversite, e-devlet ve uluslararası sertifikalandırma hizmeti vermektedir. Sekiz yıldır 100 binden fazla katılımcıyı sertifikalandırmış ve kariyerlerine yön vermiştir.

Bayilik sistemi, 500+ fazla online eğitim ve sertifika programları ile ilgili bayiye satış yetkisi verilmesini kapsar. Bayiler, kendilerine ait web sitelerinde, sosyal medyada ya da diğer platformlarda eğitimlerin satışını yaparak katılımcılarının kaydını Kampüs Bayi sistemine yapar, kalan süreç Kampüs Bayi ekibi tarafından yürütülür.

Hayır. Kampüs Bayi bayiliği ücretsizdir. Bayi olmak için herhangi bir ücret ödenmez. Bayi, sadece katılımcıları için sertifika başı ücret öder.

Bayi olmak için menüde bulunan “Ücretsiz Bayi Ol” butonuna tıklayın ve başvuru formunu doldurarak bayi hesabınızı hemen açın.

Bayi olmak için bir şirkete sahip olmanız gerekmektedir. Yurt içinde ya da yurt dışında şirketi olanlar, kamu kurumları, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, başvuru yapabilir. Başvuru formunda şirket bilgilerini giren bayilere ödemelerine karşı kurumsal (şirketlerine) fatura kesilir.

Bayi olmak için başvuru formuna, kimliğinizin ön yüzünü, ikametgah belgenizi ve şirketinize ait vergi levhasını yüklemeniz gerekmektedir.

Hayır. Bayilik ücretsiz olduğundan süreli değildir. Fakat Kampüs Bayi, bayinin sözleşmeye veya etik kurallara uymaması ya da gerekli görmesi durumunda bayilikleri pasif hale getirme hakkını saklı tutar. Bu durumda Kampüs BAYİ hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Bayilik başvurunuz ortalama 1-3 iş günü içerisinde incelenir, eksik bilgi ve belge olmaması durumunda bayilik başvurunuz onaylanır ve aktif edilir. Bayilik onay durumu sonucunuz, başvuru formunda belirttiğiniz cep telefon numarasına SMS mesajı olarak gönderilir.

Bayi hesabınıza erişmek için menüde bulunan “Bayi Girişi”ne tıklayın, sisteme giriş yaptıktan sonra açılan panelde öncelikle “Bakiye İşlemleri” kısmından bakiye yükleyin, ardından “Katılımcılar” kısmından ise dilediğiniz kadar katılımcı kaydı yapabilirsiniz.

Sertifika ödemelerini sistem hesabınıza bakiye yükleyerek yapabilirsiniz.

Bakiye yüklemek için sisteme giriş yaptıktan sonra açılan panelde öncelikle “Bakiye İşlemleri”ne tıklayın, ardından “Kredi Kartı ile Bakiye Yükle” ya da “Havale/EFT ile Bakiye Yükle” seçerek hesabınıza bakiye yükleyebilirsiniz. Kredi kartı ile bakiye yükleme işleminde bakiyeniz hesabınıza anında yansır, havale/eft ile bakiye yükleme işleminde ise bakiyeniz ödeme kontrolü ve onayından sonra yansımaktadır.

Eğitim sertifika programlarının satışı bayi tarafından yapılır. Bayi, fiziksel ya da dijital dilediği ortamda satış gerçekleştirebilir. Bayiler, kendilerine ait web sitelerinde, sosyal medyada ya da diğer platformlarda eğitimlerin satışını yapabilir.

Sisteme eklediğiniz katılımcı en geç 1 (bir) iş günü içinde onaylanır ve katılımcıya uzaktan eğitim sistemine giriş bilgileri SMS mesajı olarak gönderilir. Katılımcının süreci başlar.

Katılımcınız sertifika programını tamamlar, kurum onayından sonra sertifikası çıkar ve katılımcının sertifika/ları sisteme yüklenir. Bayi, sistemdeki “Katılımcılarım” kısmından katılımcının sertifikasını görüntüleyebilir / indirebilir.

Katılımcınızın sertifika programı ile ilgili takibi Kampüs Bayi öğrenci işleri birimi tarafından yapılır. Gerekli tüm süreçler ve destek işlemleri Kampüs Bayi öğrenci işleri personelleri tarafından yürütülmektedir.

Bayi, online eğitim sertifika programlarının satışını yapar ve Kampüs Bayi sistemine katılımcı kaydını gerçekleştirir. Bunun dışında bayinin yapması gereken bir işlem bulunmamaktadır.

Evet. Bayinin yaptığı tüm ödemelere karşı fatura kesilmektedir. Fatura, aylık ve toplu olarak kesilmektedir. Örneğin 1-31 Ekim tarihleri arasında kredi kartı ya da havale ile yapmış olduğunuz tüm ödemeler toplanır ve tek bir fatura düzenlenerek kesilir. Fatura bir sonraki ayın geç 10. gününe kadar kesilmektedir.

Evet. Bayilik hesabınızı dilediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Bayilik hesabınızın aktif olması size herhangi bir sorumluluk yüklemez. Bu yüzden onaylanan bayilik hesabınızı kapatmanızı tavsiye etmiyoruz.

ŞİMDİ ÜCRETSİZ BAYİLİK BAŞVURUSU YAP